RoboMarkets i Tyskland

Lär känna RoboMarkets Deutschland Gmbh - en tysk mäklare, övervakad av BaFin.

Lär dig mer

Aktiehandel via en tysk mäklare

  • Realtidspriser och snabba diagram
  • 12 000+ aktier, exempelvis Apple, Twitter, Amazon och andra bolag
Investera nu

Prime CFD

  • Smala spreadar (0.1 pips på EUR/USD)
  • Minsta insättning från endast 500 EUR
  • Hävstång upp till 1:500 (endast för professionella kunder)
Investera nu
 

Handla hos RoboMarkets med en fast avgiftsmodell

Det är förmånligt!

Betala en fast månadsavgift för kontot och undvik att lägga dina pengar på ytterligare avgifter.

Aktiehandel

Spara 379 EUR * per månad!

Stock Trader konto hos RoboMarkets

29€ Fast avgift**
  • Courtage för 10 köporder av 100 aktier (50 EUR vardera): 0 EUR
  • Courtage för 10 säljorder av 100 aktier (50 EUR vardera): 0 EUR
  • Totalt (månadsavgift): 29 EUR

Konton hos andra mäklare

  • Provision för 10 köporder av 100 aktier (50 EUR vardera): 204 EUR
  • Provision för 10 säljorder av 100 aktier (50 EUR vardera): 204 EUR
  • Totalt (courtage): 408 EUR

* - Förmånen beräknas baserat på 20 transaktioner - en månadsavgift för kontot. Exemplet visar en beräkning som är baserad på 7,9 EUR minsta orderavgift + 0,25% av volymen.

Valutahandel

Spara 18% * på avgifter varje månad med lägre spreadar!

Prime CFD konto hos RoboMarkets

19€ Fast avgift**
  • 0,2 punkter

Konton hos andra mäklare

  • 0,7 punkter

* - Procentandelen av förmånen beräknas baserat på 50 affärer av 1 lot EURUSD per månad - en månadsavgift för kontot.

** - Kostnadsfritt fram till 2021-12-31.

Kontotyper

  • Månatlig kontoavgift
  • Första insättning
  • Minsta insättning
  • Spreadar
  • Instrument
  • Plattformar

* - kostnadsfritt fram till 2021-12-31

Handelsplattformar

  • Den mest populära plattformen för handel på valutamarknaden med omfattande verktyg, handelsrobotar och indikatorer.

    • 3 typer av orderutförande
    • 9 tidsperioder för diagram
    • 50 indikatorer för teknisk analys
    • Olika ordertyper
  • Den senaste versionen av MetaTrader-plattformen med möjlighet att välja mellan netting och hedging.

    • 4 typer av orderutförande
    • Multi-currency tester
    • Marknadsdjup
    • 6 typer av pending order

RoboMarkets Handelsplattformar

  • RoboMarkets banbrytande egenutvecklade plattformar, MobileTrader och WebTrader, är mer flexibla alternativ till stationära plattformar. 

    • Möjlighet att handla från en webbläsare via iOS- eller Android-baserade enheter.
    • Samma funktionalitet som på stationära plattformar.
    • Kontroll över dina positioner från var som helst i världen.
  • En plattform med avancerade verktyg för teknisk analys och branschens snabbaste finansiella grafer.

    • Mer än 12 000 aktier, index, valutor och ETFs.
    • Första insättningen är 2 000 EUR.
    • Unik handelsrobot som inte kräver några förkunskaper i programmering.
Handelsplattformar

Exklusiva handelsplattformar

För handlare som föredrar att alltid vara på språng presenterar vi de exklusiva RoboForex-handelsplattformarna: WebTrader och MobileTrader.

Ladda ner i App Store Ladda ner från Google Play
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

7 Tillgångsklasser

Få tillgång till de största globala marknaderna genom RoboMarkets konton och plattformar.

  • Valuta

    RoboMarkets erbjuder tillförlitlig och transparent access till handel med mer än 40 olika valutapar.

    Valutahandel
    • Institutionella spreadar från 0 punkter
    • MetaTrader 4, MetaTrader 5 och R StocksTrader
    • Snabbast möjliga exekveringshastighet
    Läs mer
  • Aktier

    Investeringar i amerikanska aktier och CFDs på aktier via en av de mest tillförlitliga plattformarna i branschen.

    Aktiehandel
    • MetaTrader 4, MetaTrader 5 och R StocksTrader
    • Kostnadsfri börsdata
    • Mer än 12 000 instrument
    Läs mer
  • Index

    Ett index är en portfölj av aktier som vanligtvis representerar en marknad eller marknadssektor.

    Indexhandel
    • Tighta spreadar utan mark-up
    • MetaTrader4-, MetaTrader5- och R StocksTrader-plattformar
    • Mer än 10 instrument
    Läs mer
  • Energiråvaror

    Handla CFDs och ETFs på energiråvaror som naturgas, olja, eldningsolja och etanol.

    Handel med energiråvaror
    • Låga spreadar
    • MetaTrader4-, MetaTrader5- och R StocksTrader-plattformar
    • Utmärkt val för intradagshandel
    Läs mer
  • Metaller

    Handla CFDs och ETFs på ädelmetaller som guld, silver, palladium och platina, samt Guld/USD och Silver/USD.

    Handel med metaller
    • Möjlighet att säkra sig mot risker för politisk instabilitet och svagare dollar
    • MetaTrader4-, MetaTrader5- och R StocksTrader-plattformar
    • Minsta insättning - 200 USD / 200 EUR / 200 GBP
    Läs mer
  • ETFs

    Delta i ETF-handeln där tillgångar på mer än 3 biljoner dollar förvaltas.

    Handel med ETFs
    • Minsta insättning är 200 EUR
    • R StocksTrader handelsplattform
    • Företagshändelser stöds och hanteras automatiskt
    Läs mer
  • Mjuka råvaror

    Handla ETFs på jordbruksprodukter såsom kakao, majs, kaffe, sojabönor, socker, frukt eller vete.

    Handel med mjuka råvaror
    • Minsta insättning är 200 EUR
    • R StocksTrader handelsplattform
    • Mer än 100 instrument
    Läs mer

När våra kunder sätter in pengar på handelskontot debiteras inga avgifter, eftersom RoboMarkets täcker alla insättningskostnader. Välj betalningsmetod efter dina önskemål.

Dessutom erbjuder RoboMarkets sina kunder att ta ut pengar utan avgift två gånger i månaden.

RoboMarkets Marknadsanalys

Ekonomisk kalender

Fullständig kalender
Loading...

Valutakurser

Valuta
TickerKöpSäljSpread
AUDUSD0.728690.728760.7
GBPCHF1.268591.268751.6
GBPJPY152.129152.1411.2
GBPUSD1.371191.371230.4
EURCHF1.082931.083031
EURGBP0.85360.853640.4
EURJPY129.861129.8660.5
EURUSD1.170481.170490.1
NZDUSD0.701520.701621
USDCAD1.263741.263820.8
USDCHF0.92520.925270.7
USDJPY110.945110.9490.4
Metaller
TickerKöpSäljSpread
XAGUSD22.6722.6790.9
XAUUSD1752.271752.413
CFD
TickerKöpSäljSpread
BRENT79.3579.383
WTI75.4375.463

Exklusiv marknadsanalys

  • Claws & Horns, en oberoende organisation som förser mäklare med flertalet viktiga analysverktyg.

  • FxWirePro™ är ledande bland finansiella analysföretag som tillhandahåller realtidsanalyser för valutaaktörer runt om i världen.

Uppmärksammad med prestigefyllda utmärkelser

Uppmärksammad av de mest respekterade experterna i finansmarknadsbranschen.

  • Best ECN
    Broker (Global)

    2021
    Global Brands Magazine Awards
  • Best Indices
    Broker (Global)

    2021
    International Business Magazine Awards
  • Best Value
    Broker (Global)

    2021
    World Economic Magazine Awards
  • Best Stocks Broker (Global)

    2021
    Global Forex Awards - B2B
  • Best Mobile Trading Platform

    2020
    Professional Trader Awards
  • Best ECN Broker (Europe)

    2020
    Global Brands Magazine Awards
  • Most Innovative Trading Platform (MT5) (Europe)

    2020
    Global Banking & Finance Awards