RoboMarkets i Sverige

RoboMarkets, baserat i Stockholm, är registrerat hos Finansinspektionen som anknutet ombud (tied agent) till RoboMarkets Deutschland GmbH som övervakas av BaFin.

Läs mer

Aktiehandel via en tysk mäklare

  • Realtidspriser och snabba diagram
  • 12 000+ instrument inklusive aktier i ledande amerikanska bolag
Investera nu

Prime CFD

  • Smala spreadar (0.1 pips på EUR/USD)
  • Minsta insättning från endast 500 EUR
  • Hävstång upp till 1:500 (endast för professionella kunder)
Investera nu
 

Handla hos RoboMarkets
med marknadsledande villkor

Aktiehandel

Prime Stocks

Handla aktier i ledande amerikanska bolag: Apple, Amazon etc.
  • Inget courtage
  • Hävstång upp till 1:20
  • Raw spreads (0.1 pips på Apple Inc.)

FX CFD Trading

Prime CFD

Handla FX och index t.ex. DAX40 (DE40Cash)
  • Inget courtage
  • Attraktiva spreadar (0.5 pips på DE40Cash, 0.1 pips på EURUSD)
  • Minsta volymsteg (lots) – 0.01

Kontotyper

  • Månatlig kontoavgift
  • Första insättning
  • Spreadar
  • Instrument
  • Plattformar

* - kostnadsfritt fram till 2022-03-01

Handelsplattformar

  • Den mest populära plattformen för handel på valutamarknaden med omfattande verktyg, handelsrobotar och indikatorer.

    • 3 typer av orderutförande
    • 9 tidsperioder för diagram
    • 50 indikatorer för teknisk analys
    • Olika ordertyper
  • Den senaste versionen av MetaTrader-plattformen med möjlighet att välja mellan netting och hedging.

    • 4 typer av orderutförande
    • Multi-currency tester
    • Marknadsdjup
    • 6 typer av pending order

RoboMarkets Handelsplattformar

  • RoboMarkets banbrytande egenutvecklade plattformar, MobileTrader och WebTrader, är mer flexibla alternativ till stationära plattformar. 

    • Möjlighet att handla från en webbläsare via iOS- eller Android-baserade enheter.
    • Samma funktionalitet som på stationära plattformar.
    • Kontroll över dina positioner från var som helst i världen.
  • En plattform med avancerade verktyg för teknisk analys och branschens snabbaste finansiella grafer.

    • Mer än 12 000 aktier, index, valutor och ETFs.
    • Första insättningen är 2 000 EUR.
    • Unik handelsrobot som inte kräver några förkunskaper i programmering.
Handelsplattformar

Exklusiva handelsplattformar

För handlare som föredrar att alltid vara på språng presenterar vi de exklusiva RoboForex-handelsplattformarna: WebTrader och MobileTrader.

Ladda ner i App Store Ladda ner från Google Play
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

7 Tillgångsklasser

Få tillgång till de största globala marknaderna genom RoboMarkets konton och plattformar.

  • Valuta

    RoboMarkets erbjuder tillförlitlig och transparent access till handel med mer än 40 olika valutapar.

    Valutahandel
    • Institutionella spreadar från 0 punkter
    • MetaTrader 4, MetaTrader 5 och R StocksTrader
    • Snabbast möjliga exekveringshastighet
    Läs mer
  • Aktier

    Investeringar i amerikanska aktier och CFDs på aktier via en av de mest tillförlitliga plattformarna i branschen.

    Aktiehandel
    • MetaTrader 4, MetaTrader 5 och R StocksTrader
    • Kostnadsfri börsdata
    • Mer än 12 000 instrument
    Läs mer
  • Index

    Ett index är en portfölj av aktier som vanligtvis representerar en marknad eller marknadssektor.

    Indexhandel
    • Tighta spreadar utan mark-up
    • MetaTrader4-, MetaTrader5- och R StocksTrader-plattformar
    • Mer än 10 instrument
    Läs mer
  • Energiråvaror

    Handla CFDs och ETFs på energiråvaror som naturgas, olja, eldningsolja och etanol.

    Handel med energiråvaror
    • Låga spreadar
    • MetaTrader4-, MetaTrader5- och R StocksTrader-plattformar
    • Utmärkt val för intradagshandel
    Läs mer
  • Metaller

    Handla CFDs och ETFs på ädelmetaller som guld, silver, palladium och platina, samt Guld/USD och Silver/USD.

    Handel med metaller
    • Möjlighet att säkra sig mot risker för politisk instabilitet och svagare dollar
    • MetaTrader4-, MetaTrader5- och R StocksTrader-plattformar
    • Minsta insättning - 200 USD / 200 EUR / 200 GBP
    Läs mer
  • ETFs

    Delta i ETF-handeln där tillgångar på mer än 3 biljoner dollar förvaltas.

    Handel med ETFs
    • Minsta insättning är 200 EUR
    • R StocksTrader handelsplattform
    • Företagshändelser stöds och hanteras automatiskt
    Läs mer
  • Mjuka råvaror

    Handla ETFs på jordbruksprodukter såsom kakao, majs, kaffe, sojabönor, socker, frukt eller vete.

    Handel med mjuka råvaror
    • Minsta insättning är 200 EUR
    • R StocksTrader handelsplattform
    • Mer än 100 instrument
    Läs mer

När våra kunder sätter in pengar på handelskontot debiteras inga avgifter, eftersom RoboMarkets täcker alla insättningskostnader. Välj betalningsmetod efter dina önskemål.

Dessutom erbjuder RoboMarkets sina kunder att ta ut pengar utan avgift två gånger i månaden.

RoboMarkets Marknadsanalys

Ekonomisk kalender

Fullständig kalender
Loading...

Valutakurser

Valuta
TickerKöpSäljSpread
AUDUSD0.721020.721080.6
GBPCHF1.247811.247971.6
GBPJPY156.447156.4682.1
GBPUSD1.365131.365241.1
EURCHF1.042211.042311
EURGBP0.83520.835290.9
EURJPY130.676130.6840.8
EURUSD1.140231.140260.3
NZDUSD0.679680.67981.2
USDCAD1.252021.252151.3
USDCHF0.914060.91410.4
USDJPY114.605114.6130.8
Metaller
TickerKöpSäljSpread
XAGUSD23.00923.0130.4
XAUUSD1818.981819.2426
CFD
TickerKöpSäljSpread
BRENT86.186.133
WTI83.9483.995

Exklusiv marknadsanalys

  • Claws & Horns, en oberoende organisation som förser mäklare med flertalet viktiga analysverktyg.

  • FxWirePro™ är ledande bland finansiella analysföretag som tillhandahåller realtidsanalyser för valutaaktörer runt om i världen.

Uppmärksammad med prestigefyllda utmärkelser

Uppmärksammad av de mest respekterade experterna i finansmarknadsbranschen.

  • 2021

    Best Retail Broker Global

    Global Business Review Magazine Award

  • 2021

    Best Mobile Trading Platform

    Professional Trader Awards

  • 2021

    Best Value Broker (Europe)

    Global Forex Awards